Sprej na čištění uší pro dospělé - Vaxol
 Spray do czyszczenia uszu – Vaxol

Pro dospělé a starší osoby

Co je ušní maz?

Ušní maz je užitečným produktem mazových žláz kůže zevního zvukovodu, který zvláčňuje a chrání kůži zevního zvukovodu.

Je nedílnou součástí přirozeného samočistícího procesu, při kterém se z vnitřní části zevního zvukovodu posouvají nečistoty směrem ven do ústí ucha. Nahromaděný přebytečný maz vytváří mazové zátky, které mohou ucpat zvukovod. Odhaduje se, že tento problém trápí od 2 % do 6 % obyvatelstva. Obstrukce zvukovodu se obvykle objevuje náhle - například po koupeli, kdy mazová zátka nabobtná nebo po čištění ucha vatovými tyčinkami, když maz zůstane naměstnaný v zadní části zvukovodu.

Je velmi důležité nenarušovat přirozený samočistící proces ucha pomocí hygienických tyčinek nebo jiných předmětů. Tím může dojít k poškození jemné kůže zvukovodu, což může vést ke vzniku zánětu zvukovodu.

Sprej na čistění uší Vaxol, jak čistit uši?

Čištění uší vodou nebo tyčinkami může způsobit více problémů než užitku. Kromě toho „šťourání“ v uchu tyčinkou nebo jiným předmětem s sebou nese riziko poškození bubínku, stejně jako stlačení ušního mazu do tzv. zátky z ušního mazu. Když se taková „zátka“ vytvoří, můžete začít cítit svědění, bolest a dokonce dočasně přestat slyšet. Pak musíte navštívit laryngologa. Tomu se můžete vyhnout pravidelným používáním přípravků určených pro správnou a bezpečnou péči o uši. Takovým vhodným přípravkem je Vaxol.

Použití přípravku Vaxol je velmi snadné. Nejprve zahřejte lahvičku v dlaních rukou a před použitím ji protřepejte. Potom vložte koncovku aplikátoru do zvukovodu a aplikátor stiskněte. Vaxol je navržen tak, aby nedošlo k poškození bubínku. Se správně tvarovanou koncovkou není možné zasunout aplikátor hluboko do zvukovodu.

Pokud hledáte bezpečný a účinný způsob péče o uši, pak Vaxol je to nejlepší, co můžete získat.

Osoby uprawja sporty wodne

Pro osoby, které se věnují vodním sportům.

Jednou z úloh ušního mazu je zabránit tomu, aby se voda dostávala do zvukovodu. Kromě toho chrání před poškozením kůže v důsledku zadržování vody, což může mít nepříjemné následky, jako je například zánět vnějšího ucha. Ti, kteří provozují vodní sporty, na ně trpí častěji. Proto je zánět vnějšího ucha také nazýván „plaveckým uchem“.

Hlavní příčinou zánětu vnějšího ucha je častý kontakt s vodou a vlhkostí (hlavně při vodních sportech). Častý pobyt ve vodě způsobuje oslabení přirozené ochrany ucha.

Mezi příznaky zánětu vnějšího ucha patří:

  • Pocit ucpaného ucha
  • Pocit svědění
  • Silná bolest ucha
  • Horečka

Proto, pokud máme problémy s ušima, je důležité je udržovat suché – bakteriím se daří ve vlhkém prostředí.

Vaxol neobsahuje vodu, takže nepodporuje růst kvasinek a bakterií vyskytujících se na kůži nebo ve vodě. Olivový olej obsažený v přípravku vytváří ochrannou bariéru, která brání pronikání vody do ucha. Navíc hydroxytyrosol, který je jednou z přirozeně se vyskytujících sloučenin v olivovém oleji, vykazuje antimykotické a antibakteriální účinky. Proto je vhodné aplikovat jednu dávku přípravku Vaxol před každou návštěvou bazénu.

Prevence pro osoby trpící na svědění v uchu

Svědění uší je problém postihující mnoho pacientů, zejména ve vyšším věku. To souvisí s přirozenými procesy, jako je snížená produkce ušního mazu, jeho nižší viskozita a ztenčování kůže v zevním zvukovodu. Kůže trpí suchostí, šupí se a to způsobuje nepříjemné svědění.

Nedostatek přirozené ochranné bariéry tvořené ušním mazem může také přispět k častějším infekcím vnějšího ucha. Proto, abyste vytvořili ochrannou bariéru a zmírnili svědění, stojí za to sáhnout pro přípravek Vaxol. Díky svým vlastnostem zvláčňuje kůži a vytváří příznivé podmínky pro její regeneraci.

Pro osoby, které používají sluchové pomůcky

Přítomnost cizích těles v uchu jako jsou sluchadla nebo sluchátka, může stimulovat mazové žlázy k nadměrné produkci ušního mazu. Při používání sluchových pomůcek je proto mnohem pravděpodobnější, že vyvstanou problémy s produkcí ušního mazu. V 60-70 % případů opravovaných sluchových aparátů souvisí jejich závady s kontaktem s ušním mazem.

Pro osoby, které nosí sluchadla nebo sluchátka platí, že:

  • Nadbytečný maz a vlhkost mají zásadní vliv na správnou činnost aparátu
  • Nadbytečný maz může způsobit nesprávné usazení aparátu do zvukovodu
  • Nadbytečný ušní maz může zanášet ventilační otvory aparátu

Správná a pravidelná hygiena zevního zvukovodu je proto velmi důležitá.

Přípravek Vaxol by měl být aplikován večer před spánkem po vyjmutí sluchadla z ucha.

Vaxol je jediný ušní sprej s doporučením České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku:

„Na základě rozboru dostupných údajů k účinnosti preparátu Vaxol můžeme tento preparát plně doporučit k používání za účelem péče o zevní zvukovod a jeho čištění, který svými účinky:

  • omezuje vznik mazových zátek, a tedy také převodní poruchy sluchu,
  • působí preventivně tím, že zevní zvukovod chrání proti vysoušení, ale také proti nepříznivému působení vlhka, které může napomáhat vzniku bakteriálních a mykotických infekcí.“ (z vyjádření z 20.11.2014)