Pro dospělé a starší osoby
Co je ušní maz?
Ušní maz je užitečným produktem mazových žláz kůže zevního zvukovodu, který zvláčňuje a chrání kůži zevního zvukovodu.
Je nedílnou součástí přirozeného samočistícího procesu, při kterém se z vnitřní části zevního zvukovodu posouvají nečistoty směrem ven do ústí ucha. Nahromaděný přebytečný maz vytváří mazové zátky, které mohou ucpat zvukovod. Odhaduje se, že tento problém trápí od 2 % do 6 % obyvatelstva.6 Obstrukce zvukovodu se obvykle objevuje náhle - například po koupeli, kdy mazová zátka nabobtná nebo po čištění ucha vatovými tyčinkami, když maz zůstane naměstnaný v zadní části zvukovodu.
Je velmi důležité nenarušovat přirozený samočistící proces ucha pomocí hygienických tyčinek nebo jiných předmětů. Tím může dojít k poškození jemné kůže zvukovodu, což může vést ke vzniku zánětu zvukovodu.
Sprej na čistění uší Vaxol, jak čistit uši?
Čištění uší vodou nebo tyčinkami může způsobit více problémů než užitku. Kromě toho „šťourání“ v uchu tyčinkou nebo jiným předmětem s sebou nese riziko poškození bubínku, stejně jako stlačení ušního mazu do tzv. zátky z ušního mazu. Když se taková „zátka“ vytvoří, můžete začít cítit svědění, bolest a dokonce dočasně přestat slyšet. Pak musíte navštívit laryngologa.
Použití přípravku Vaxol je velmi snadné. Nejprve zahřejte lahvičku v dlaních rukou a před použitím ji protřepejte. Potom vložte koncovku aplikátoru do zvukovodu a aplikátor stiskněte. Vaxol je navržen tak, aby nedošlo k poškození bubínku. Se správně tvarovanou koncovkou není možné zasunout aplikátor hluboko do zvukovodu.
Pokud hledáte bezpečný a účinný způsob péče o uši, pak Vaxol je pro vás to pravé.
Pro osoby, které se věnují vodním sportům.
Jednou z úloh ušního mazu je zabránit tomu, aby se voda dostávala do zvukovodu.
Hlavní příčinou zánětu vnějšího ucha je častý kontakt s vodou a vlhkostí (hlavně při vodních sportech). Častý pobyt ve vodě způsobuje oslabení přirozené ochrany ucha.
Proto, pokud máme problémy s ušima, je důležité je udržovat suché – bakteriím se daří ve vlhkém prostředí.
Vaxol neobsahuje vodu, takže nepodporuje růst kvasinek a bakterií vyskytujících se na kůži nebo ve vodě. Olivový olej obsažený v přípravku vytváří ochrannou bariéru, která brání pronikání vody do ucha. Navíc hydroxytyrosol, který je jednou z přirozeně se vyskytujících sloučenin v olivovém oleji, vykazuje antimykotické a antibakteriální účinky. Proto je vhodné aplikovat jednu dávku přípravku Vaxol před každou návštěvou bazénu.
Prevence pro osoby trpící na svědění v uchu
Svědění uší je problém postihující mnoho pacientů, zejména ve vyšším věku. To souvisí s přirozenými procesy, jako je snížená produkce ušního mazu, jeho nižší viskozita a ztenčování kůže v zevním zvukovodu. Kůže trpí suchostí, šupí se a to způsobuje nepříjemné svědění.
Pro vytvoření ochranné bariéry a zmírnění svědění stojí za to sáhnout po přípravku Vaxol. Díky svým vlastnostem zvláčňuje kůži a vytváří příznivé podmínky pro její regeneraci.
Pro osoby, které používají sluchové pomůcky
Přítomnost cizích těles v uchu jako jsou sluchadla nebo sluchátka, může stimulovat mazové žlázy k nadměrné produkci ušního mazu. Při používání sluchových pomůcek je proto mnohem pravděpodobnější, že vyvstanou problémy s produkcí ušního mazu. Mnoho závad sluchových aparátů souvisí s jejich kontaktem s ušním mazem.
Pro osoby, které nosí sluchadla nebo sluchátka platí, že:
- Nadbytečný maz a vlhkost mají zásadní vliv na správnou činnost aparátu
- Nadbytečný maz může způsobit nesprávné usazení aparátu do zvukovodu
- Nadbytečný ušní maz může zanášet ventilační otvory aparátu
Správná a pravidelná hygiena zevního zvukovodu je proto velmi důležitá.
Přípravek Vaxol by měl být aplikován večer před spánkem po vyjmutí sluchadla z ucha.