Vaxol snadno a účinně podporuje přirozený proces čištění zevního zvukovodu změkčením ušního mazu a zvláčněním kůže zvukovodu. Olivový olej obsažený v preparátu Vaxol navíc pomáhá chránit před infekcemi, jako např. před „plaveckým uchem“ a ošetřuje kůži zvukovodu.
Odstranění zátky z ušního mazu může přispět ke zlepšení sluchu. V některých případech je nutné ošetření výplachem ucha opakovat, ale pokud používáte Vaxol, pak bude výplach nebo odstranění zátky z ušního mazu snazší a účinnější.
Použití Vaxolu několik dní před plánovaným výkonem napomůže změkčení ušního mazu. Vaxol také zvláční zvukovod natolik, že se ušní maz může snáze dostat ven ze zvukovodu.
Používání preparátů ve formě kapek může být obtížné a zároveň nevýhodné, protože ve vzpřímené poloze kapky snadno vytékají z ucha. Stejně tak je složité dosáhnout aplikace přesně odměřené dávky a jejího rovnoměrného rozptýlení ve zvukovodu. Při použití Vaxolu si můžete být jisti, že aplikovaná dávka nevyteče ven ze zvukovodu, je přesně odměřená a rovnoměrně rozptýlená. Vaxol neobsahuje vodu, a proto nepodporuje rozvoj bakterií v zevním zvukovodu. Vaxol nevysušuje kůži zevního zvukovodu.
Vaxol účinně a pohodlně podporuje přirozený samočisticí proces v zevním zvukovodu. Jeho používáním se snižuje nutnost výplachů uší, nebo odstraňování zátek z ušního mazu a pokud je nutné je provádět, tak je činí snazší. Vaxol je možné používat jako přípravu na odstranění zátky z ušního mazu anebo jako prevenci pro zachování uší zdravých. Tím omezujeme možnost hromadění ušního mazu a vznik zátky z ušního mazu, a to ve svém důsledku snižuje četnost nutných výplachů a odstraňování zátek z ušního mazu lékařem. Po výplachu ucha je možné používat Vaxol preventivně pro udržení zdravých uší. Navíc je vhodné Vaxol používat před koupáním, protože olivový olej obsažený v přípravku má antibakteriální vlastnosti, působí proti plísním a vytváří ochrannou bariéru chránící uši před pronikáním a ulpíváním vody ve zvukovodu.
Vaxol je možné používat dlouhodobě.
Jedinou známou kontraindikací je alergie na olivový olej. Relativní kontraindikací může být protržený bubínek nebo infekce ucha. V takových případech se před použitím přípravku Vaxol poraďte se svým lékařem.
Vaxol může být používán v jakémkoliv věku, u dětí mladších než 1 rok je nutné poradit se s lékařem.
Vaxol pomáhá zabraňovat tvorbě zátek z ušního mazu tím, že podporuje přirozený proces čištění zevního zvukovodu.
Pokud se v důsledku nadměrného nahromadění ušního mazu vytvoří mazová zátka, tak se to může projevit: bolestí nebo hučením v uchu, zhoršením sluchu – nedoslýchavostí, točením hlavy, případně závratěmi. Pak je nutné co nejdříve navštívit lékaře. Před návštěvou lékaře, při které má být provedeno odstranění mazové zátky a výplach, používáme Vaxol - 1 až 2 dávky dvakrát denně po dobu 4 až 5 dní před výkonem. Díky tomu dojde ke změkčení ušního mazu, zmenší se otok kolem zátky a zvláční se zvukovod. To vše vede k usnadnění samotného výkonu.
Olivový olej obsažený ve Vaxolu vytvoří ve zvukovodu tenkou bariéru, lehký mastný film, který lépe chrání ucho před vodou. Olivový olej také snižuje riziko vzniku problémů souvisejících s tzv. „plaveckým uchem“, a to díky antibakteriálním a antimykotickým vlastnostem polyfenolů, které jsou v něm obsaženy.
Vaxol je k dispozici ve formě spreje ve skleněné lahvičce s dávkovačem, s unikátním patentovaným systémem dávkování. Stačí jen jemně stisknout dávkovač a přesně odměřená dávku Vaxolu se rovnoměrně rozptýlí ve zvukovodu. Vaxol nevytéká z uší a po aplikaci není potřeba uši dodatečně vyplachovat. Používání Vaxolu je velmi komfortní - může být aplikován vstoje, vsedě i vleže.
Vaxol obsahuje olivový olej zpracovávaný podle farmaceutických standardů. Olivový olej obsahuje polyfenoly. Polyfenoly mají silné antioxidační, antibakteriální a antimykotické účinky. Olivový olej také obsahuje vitamin E. Působením vitaminu E se snižují ztráty vody kůží, zlepšuje se pružnost pokožky a zvyšuje se odolnost kůže proti podráždění.
Po použití Vaxolu není nutné ucho vyplachovat.
Sprej jemně rozptyluje účinnou látku bez rizika vzniku příliš velkého tlaku, který by mohl způsobit poškození bubínku. Koncovka dávkovače je speciálně tvarovaná tak, aby zabraňovala zavedení dávkovače příliš hluboko do ucha a nedošlo k poškození zevního zvukovodu a bubínku.
Ano, Vaxol obsahuje olivový olej zpracovávaný podle farmaceutických standardů. Nehrozí riziko předávkování. Olivový olej nevysušuje kůži zvukovodu, nezpůsobuje podráždění, nezpůsobuje městnání a bobtnání ušního mazu. Vaxol neobsahuje vodu, proto nevzniká riziko, že by jeho používání podporovalo růst bakterií. Vaxol je možné používat dlouhodobě.
Častěji se zánět vnějšího zvukovodu vyskytuje u osob, které se věnují vodním sportům (plavání, potápění), nebo u osob, které používají vodu k čištění uší. Prostředí uvnitř ucha a ušní maz nejsou sterilní – přirozeně se tu vyskytují bakterie. Vlhkost usnadňuje jejich množení. Proto, pokud máme problémy s ušima, je důležité, abychom je udržovali suché. Příliš časté vnikání vody do ucha může způsobit trvalou vlhkost v zevním zvukovodu.