Osvědčený ušní sprej pro děti a nemluvňata - Vaxol
Pro děti

Pro děti

Jak ošetřovat ouška našeho broučka?

To je otázka, jakou si kladou snad všechny maminky… Uši dětí jsou velmi jemné a celkově vyžadují pečlivou, šetrnou hygienu. Ušní maz, který se nachází v zevním zvukovodu, je nezbytnou ochranou zevního zvukovodu – zvláčňuje kůži ve zvukovodu, zachytává drobné nečistoty, chrání před vlhkem, bakteriemi, plísněmi i před drobným poraněním. Naopak nadbytek ušního mazu může přivodit nepříjemné obtíže. Vaxol pomáhá čistit uši a pomáhá odstraňovat přebytky ušního mazu, čím snižuje riziko vzniku zátek z ušního mazu. Navíc, Vaxol chrání před pronikáním vody do ucha a před jejím ulpíváním uvnitř ucha. Jeho použití je snadné a bezpečné. Díky Vaxolu mohou ouška vašeho broučka dostávat odpovídající péči a ochranu už od prvních dnů jeho života!

Denní péče

Přirozený samočisticí proces zevního zvukovodu je u dětí a kojenců znesnadněný díky:

  • Specifické anatomii zevního zvukovodu
  • Nedostatku žvýkacích pohybů u kojenců
  • Nevyzrálé kůži novorozence a nemluvněte

Proto se doporučuje pravidelná péče o zevní zvukovod při každodenní hygieně.Doporučuje se pravidelně a správně čistit zevní zvukovod dítěte, tím předcházíme tvorbě zátek z ušního mazu.

Ranní a večerní hygiena ucha by měla spočívat v jemném omytí ušního boltce a jeho důkladném osušení ručníkem nebo kapesníkem. Smotkem navlhčeného kapesníku očistěte ústí zevního zvukovodu. Dovnitř zevního zvukovodu již nijak nezasahujte a nepoužívejte k jeho čištění hygienické vatové tyčinky. Použitím Vaxolu 1-2krát týdně podporujete přirozený samočisticí proces zevního zvukovodu, omezujete hromadění ušního mazu ve zvukovodu. Po jeho použití stačí jemně otřít ústí zevního zvukovodu. Vaxol obsahuje pouze 100% olivový olej, díky tomu zvláčňuje kůži v zevním zvukovodu a má antibakteriální a antimykotické vlastnosti. Omezuje rozvoj bakterií, které se na kůži zevního zvukovodu přirozeně vyskytují.

Ucpané ouško

Pokud se v důsledku hromadění nadměrného množství ušního mazu vytvoří zátka, která ucpe zvukovod, může se tento stav projevit nepříjemnými stavy, jako jsou: bolest v uchu, svědění, nedoslýchavost. Často se tak stává po koupeli, jako důsledek nabobtnání ušního mazu. V takových případech je nutné co nejdříve vyhledat pomoc lékaře. Čeká-li dítě odstranění zátky z ušního mazu lékařem, pak se tento zákrok usnadní použitím Vaxolu – 1 nebo 2 dávky dvakrát denně po dobu několika dní před samotným zákrokem. Díky tomu se mazová zátka změkčí, zmenší se otok kolem ní, zvláční se kůže ve zvukovodu a odstranění zátky je snazší a šetrnějš

Příhody z vody

Koupání v bazénu, v jezeře, v moři, je pro děti všech věkových kategorií velmi atraktivní. Aby bylo možné chránit zevní zvukovod před pronikáním a ulpíváním vody v něm, je vhodné před koupáním aplikovat jednu dávku Vaxolu do každého ucha. Olivový olej obsažený ve Vaxolu vytváří v zevním zvukovodu jemný film, který chrání ucho před vodou. Voda, vlhký ušní maz a teplo uvnitř ucha podporují množení bakterií a plísní.

Nemocné ouško

Závažné příznaky ušní infekce jako je bolest, svědění, výtok z ucha, závratě (padání, chvění se), odchlípení ušního boltce může být velmi nepříjemné a mít špatný vliv na zdraví a pohodu dítěte. V každém z těchto případů byste měli přímo vyhledat lékařskou pomoc. Samo léčení se nedoporučuje.

Čím se liší Vaxol ušní sprej?

  • Jako jediný přípravek do uší získal doporučení České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku a sekce dětské otolaryngologie.
  • Za posledních 10 let je ve střední Evropě nejpoužívanějším přípravkem pro péči o uši dětí a dospělých
  • Správně tvarovaná koncovka aplikátoru zajišťuje bezpečné použití přípravku
  • Produkt lze použít v libovolné poloze, když dítě sedí, stojí nebo leží
  • Jemná aplikace bez využití stlačeného plynu
  • Má 100% přírodní složení
  • Může být používán u kojenců, dětí a dospělých. O použití u dětí do 1 roku se poraďte s lékařem.

Vaxol je jediným ušním sprejem s doporučením České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku a její sekce dětské otolaryngologie